Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :

El Yapımı Alyanslar

Kuyumcu zanaatkarları tarafından tamamen el işçiliği ile üretilen alyanslardır. Kıl testere, eğe gibi malzemeler ile altın halka biçimlendirilerek alyans haline getirilir.Elişi alyanslar makine ile üretilen alyanslar gibi nizami olmazlar.Günümüzde el yapımı alyanslar kişiye özel tasarım sevenlerin tercihidir.

Alyans Modeli Seçerken Bir Stiliniz Olmalı. Peki erkek ve bayan alyansı aynı mı olmalı?

Alyans sevgiyi ve bağlılığı simgeler. Aşkınızı her an hatırlatacak bu halkalar, aynı zamanda eşsiz bir aksesuarınız olacaklar.Bu nedenle alyanslarınız sizin tarzınızıda yansıtmalı.Klasik alyansların halen revaçta olduğu günümüzde, sınırsız diyebileceğiz kadar farklı alyans modellerine ulaşmanız mümkün.En çok tercih edilenlerden, el yapımı işçiliği ile yapılan el işi alyanslar, fantazi alyanslar, çift renk, üç renk alyans, isimli alyanslar, resimli alyanslar gibi sayabiliriz. 

Tercihler bunlarlada sınırlı değil. Maden olarakta evlilik yüzükleri farklılıklar gösteriyor.Tercihinizi altın alyans, gümüş alyans  veya platin alyans  olarakta yapabilirsiniz.Fiyat olarak en ucuzu gümüş, orta aralıkta altın, en pahalısı ise platin alyanslardır.

Kadınlar motifli ve taşlı yüzükleri tercih ederken, erkekler ise daha sade yüzük kullanmak isterler.Bu durumda aynı model alyans erkeğe taşsız, bayana ise taşlı olarak talep edilebilir.Erkeğin alyansını kalın, bayanın alyansının ince olması tercihlerdendir.

Alyans fiyatlarını belirleyen en büyük etken ayarı ve ağırlığıdır.14 ayar (585 milyem) ve 18 ayar (750 milyem) seçenekler olsada  genelde alyanslar 14 ayar üretilmektedir.Alyansın eni yani mm si genişledikçe doğal olarak gramıda artmaktadır.Alyanslar 4 mm - 10 mm genişlik aralığında ve 3 gram - 10 gram aralığında üretilmektedir.Parmak ölçülerindeki farktan dolayı, aynı model bayan yüzüğü 6 gram olurken, erkek yüzüğü 10 gram ağırlığında olabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.